Опубліковано Залишити коментар

Логотип Пума – історія створення, хто придумав

Компанія Puma – великий німецький виробник взуття, одягу, парфумерії та спортивних аксесуарів.

Заснування компанії Пума


Творцем бренду є Рудольф Дасслер. Він разом зі своєю сім’єю на початку 1920-х років вирішує відкрити власний бізнес з пошиття взуття. Спочатку компанія виробляла спортивну ортопедичне взуття для інвалідів і домашні тапочки. Дасслери змогли почати справу, навіть не маючи для цього спеціальних матеріалів. Вони використовували для пошиття взуття списане військове обладнання і старі автомобільні покришки. Але навіть при цьому їх продукція отримала широку популярність і користувалася широким попитом.

До 1924 року сім’я Дасслерів зареєструвала компанію під назвою «Взуттєва фабрика братів Дасслер». Через рік один з членів фірми винайшов футбольні бутси з шипами, які раніше ніде не проводилися. Взуття вийшла не тільки зручною, але і відмінно підходила для заняття спортом. Тому дана модель стала основною продукцією компанії. Бізнес швидко збільшувався, разом з чим росла і прибуток. Це дозволило братам в 1926 заснувати власну велику фабрику, яка стала масово випускати взуття.

Військові роки поставили під загрозу існування фірми. У цей час компанія змушена була змінити напрямок своєї роботи: тепер вона виробляє тренувальне взуття для німецьких солдатів і хокейні ковзани.

Через кілька років брати сваряться і вирішують закінчити спільну справу. Компанія розділяється на 2 частини. Один їх братів називає свою фірму Addas (далі перейменований в Adidas), а другий – RuDa. З тих пір бренд Dassler більше не існує. Згодом RuDa змінює свою назву на Puma.

Історія логотипу Пума


Логотип Пума був створений засновником бренду Рудольфом Дасслером. Він вважав, що випускаються його підприємством вироби повинні асоціюватися з характеристиками кішки: символізувати швидкість, витривалість, спритність, спритність, гнучкість. На його думку, ці ж якості зобов’язані бути присутніми в русі спортсмена. А хороше спорядження і якісний одяг допоможуть будь-якій людині стати ще більш успішним і сильним.

Логотипи Пума різних років


Компанія існує на ринку вже майже 100 років. За цей час вона не тільки змінювала напрямок роботи, але і зовнішній вигляд фірмового знака.

1948 рік – з’являється найперший Puma логотип. Він складається з двох частин: зображення тварини (пуми) і знака D (перша буква прізвища засновників). Звір на логотипі ніби стрибає через кільце. Тварина зображено у вигляді силуету, без промальовування деталей. Буква витягнута вгору і має зарубки. Логотип представлений в чорно-білому забарвленні.

1951 рік – емблема трохи відрізняється від попереднього варіанту. Але тепер пума і буква D поміщені всередину фігури, що нагадує алмаз. Крім того, зображення тварини тепер більш реалістичне, хоча також представлено силуетом. Забарвлення стає контрастною: іконка пофарбована в білий, а фігура – в чорний.

1957рік – основна дизайнерська ідея лого Пума зберігається. Однак фігура тепер має білу двошарову окантовку (широка біла і тонка чорна). Також всередині неї з’являється назва компанії PUMA. Напис виконаний округлим шрифтом із зарубками. Слово розташоване під зображенням тварини.

1958 рік – зовнішній вигляд Puma лого знову зазнає ребрендинг. Фігура стає білою і більш витягнутою догори. Вона тепер має два шари: перший, в якому розташоване зображення, і другий – з написами. На трьох гранях фігури, всередині, з’являються слова «Rudolf» «Dassler» і «Schuhfabrik».

1968 рік – логотип значно змінюється: тепер на ньому залишається тільки силует пуми. Тварина зображено в процесі бігу. Напис і фігура зникають. Якісне фото Puma логотипу не збереглося.

1970 рік – на фірмовому знаку також розташована пума, але тепер вона виконана в білому кольорі і має чорну тонку окантовку. Тварина зображується в стрибку.

1975 року – на логотипі Пума знову з’являється назва бренду. Слово «PUMA» розташоване зліва, а справа – той же самий силует тварини. Напис і картинка тепер однакової висоти. Шрифт округлий, без зарубок.

1976 року – з емблеми зникає зображення пуми, зберігається тільки напис. Але тепер вона виконана шрифтом з нахилом вправо. Також змінюється накреслення букви P: вона стає малої. Крім цього, під написом з’являється зображення, схоже на бігову доріжку.

1979 рік – знову повертається силует пуми. Він має такий же вигляд, як і в лого 1970 року народження, проте тепер забарвлений в чорний колір.

Також в цьому році з’являється друга версія логотипу бренду: тварина, стрибає над словом «PUMA». Зображення пуми дещо змінюється: з’являється білий контур передньої лапи.

1980 рік – ідея емблеми залишається такою ж, але пума виглядає як в першій версії логотипу 1979 року. Незначно змінюється шрифтової стиль написи: елементи літери M мають більш чіткий розподіл. Також біля слова з’являється позначення товарного знака.

1982 рік – зображення пуми стає менше. Шрифт використовується такий же, як в 1979 році. Крім цього, на слові тепер з’являються білі лінії у вигляді бігової доріжки.

1999 рік – напис приймає звичний вид, зникають смуги. Під назвою компанії з’являється напис «puma.com».

2003 рік – логотип вперше стає кольоровим. Фон, на якому зображена пума і напис, забарвлений в червоний колір. Рядок «puma.com» зникає. Дана версія фірмового знака є актуальною і використовується фірмою зараз.

Висновок


Логотип Пума – щось більше, ніж зображення стрибаючого хижака. Це символ, що розповідає кожному спортсмену про величезний потенціал і необмежені можливості. Сьогодні емблема – синонім чудового європейської якості і надійності.

Опубліковано Залишити коментар

PUMA SUEDE – класика у своєму найкращому прояві

Свейд, суейд, сьюд, суід, сюїд…
Спочатку хотілось би врешті розібратись з єдиноправильною вимовою слова, яке в перекладі з англ. мови означає – “замша”.
Мабуть, це повинно було б пояснити з якого матеріалу виготовляється дана модель, але, як виявляється не все так просто 🙂
До цього ми ще неодноразово повернемось. Та почнемо з історії цієї пари.

Тож на вулиці 1968 рік, на сцені дебютують Deep Purple, відбувається замах на Мартіна Лютера Кінга, а також вперше з’являється комп’ютерна мишка,
иакож цей рік запам’ятався стрибком американського атлета Діка Форсбері на Олімпійських Іграх в Мехіко. На тих ж ОІ в складі тієї ж Національної збірної
США виступали ще 2 атлети, котрі увійшли в історію. Мова про легкоатлетів Томмі Сміта і Джона Карлоса, зайнявши на п’єдесталі перше та третє місця відповідно
під час виконання гімну США підняли кулаки догори, символізуючи знак протесту. Протест полягав у жорстокій расовій дискримінації американського населення.

Поряд з атлетами на п’єдесталі стояли 2 пари PUMA SUEDE. Ця подія стала відправною точкою для даної моделі, котра стала очевидцем багатьох визначних
культурних подій в історії та повною протилежністю звичним для того часу кросівкам.

В 1970-х роках було чимало визначних спортсменів, одним з них був Уолтер Фрейзер, також відомий під псевдонімом Клайд за схожість з одноіменним персонажем, баскетболіст НЮ Нікс та Клівленд Кавальєрс, котрий окрім того, що творив
історію баскетболу своєю феномальною грою в моделі PUMA SUEDE так і залишається справжньою зіркою за межами майданчику не змінюючи собі у виборі
взуття.

Щоправда, пара піддалась незначній модифікації спеціально під стопу спортсмена, та отримала назву PUMA CLYDE, однією з відмінностей стала
ширша колодка, що зробила пару ще більш придатною для баскетболу.
Та не баскетболом єдиним, 90-ті роки стали свідками популяриції хіп-хопу та брейкдансу. В цьому напрямку PUMA SUEDE зарекомендували себе як обов’язковий
елемент історії. Модель надзвичайно пошановувалась як в колах МС так і бібоями.

В 2010-х PUMA SUEDE запамятались численними та від того не менш цінними колабораціями(співпрацями) з різноманітними брендами, магазинами, художниками,
співаками і т.д серед яких: Sneakersnstuff, Staple, Solange, Alife, Sofia Webster і т.д

АЛЕ в 2016 році відбувається справжній вибух! RIHANNA, котра на той час усі свої активності поєднувала з роботою креативним директором жін. лійки бренду
PUMA випускає свою іменну колекцію FENTY by RIHANNA. Звичайно, найбільшим успіхом та популярністю користується модель, створена на базі культових
PUMA SUEDE, яка носитиме назву CREEPER. За голосуваннями багатьох модних видань – пара отримала статус моделі року. Це був УСПІХ!

2 роками потому, в 2018р. PUMA SUEDE відзначали свої 50 років, що на секундочку трохи більше ніж загальна історія деяких конкурентних брендів 🙂
Відзначити юбілей вирішили по-своєму – випустивши певну кількість колаборацій з іншими брендами. Колаборацій на базі, звичайно ж, PUMA SUEDE.
До святкування долучились такі імена як: THE WEEKND, DIAMOMD SUPPLY & CO, PEPSI, SANTA CRUZ, SWAROVSKI, MCM, BIG SEAN, BARBIE, STAPLE, POGGY
та навіть СОЮЗМУЛЬТФИЛЬМ.

PUMA SUEDE – це класика у своєму найкращому прояві. Бездоганна якість, ідеальний силует, мінімалізм та увага до деталей.
PUMA SUEDE – це найкращий вибір як на кожен день так і для особливих подій.
PUMA SUEDE – це мастхев як для знаних снікерхедів так і для людей, котрі шукають одну пару на всі випадки життя.